Gdyby ktoś spytał specjalistów  z branży aranżacji wnętrz o to, jaki rodzaj dekoracji ściennych jest obecnie najbardziej popularnym w naszym kraju, z całą pewnością wskazaliby na fototapety. Trudno wszak się temu dziwić, dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu można każdą przestrzeń odmienić wręcz nie do poznania i sprawić, że stanie się ona najprawdziwszą oazą piękna i wyjątkowości na światowym poziomie. Kiedy zatem mamy ochotę na jakąś metamorfozę w swoich czterech ścianach, to właśnie fototapeta okazuje się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Ile to kosztuje?

Wielu osobom wydaje się, że gdy mamy do czynienia z rozwiązaniem niezwykle modnym, innowacyjnym ora nowoczesnym, na pewno na jego zakup będziemy potrzebować bardzo dużych pieniędzy. Nie jest to jednak prawda, bowiem w tym przypadku najwyższa jakość wykonania jak najbardziej  łączy się z szalenie przystępnymi cenami, każdy wiec pozwolić sobie może na zakup i zarazem na szybką metamorfozę swoich czterech ścian.

Co z montażem?

Krąży obiegowa opinia, że jeśli ktoś zdecyduje na zakup fototapety , musi liczyć się jeszcze potem z kosztami wynajęcia specjalistów, którzy ją na powierzchni ściany umieszczą. To bzdura, bowiem dzisiejsze modele zostały stworzone w taki sposób, by każdy kupujący sam sobie  z tym poradził. Trzeba tylko mieć podstawowy zestaw do montażu (który zwykle da się kupić razem  z ową ozdobą), nieco wolnego czasu i dobrych chęci. Z drugą osobą do pomocy praca na pewno pójdzie w tempie wręcz błyskawicznym – i już niebawem będzie można się cieszyć wspaniałą metamorfozą czterech ścian!

Modne wzory

Ostatnimi czasy bardzo wielkim powodzeniem cieszą się przede wszystkim modele trójwymiarowe, dzięki nim możemy optycznie powiększyć przestrzeń. Trendy są na pewno motywy geometryczne, kwiatowe i zwierzęce wzory, nie brak także fanów klasycznych pejzaży oraz panoram wielkich miast. Oto przepis na aranżacyjny sukces!