Okazuje się, że fototapety to dziś jedne z najpopularniejszych dekoracji naściennych  w naszym kraju. Kupują je zatem z wielkim upodobaniem zarówno mieszkańcy maleńkich mieszkań, jak i ogromnych domów. Bardzo często staną się one także elementem aranżacji w biurach, siedzibach firm oraz w butikach czy też salonach fryzjerskich oraz kosmetycznych. Wybiera się je jako dekoracyjny element do pokoju dziennego, jadalni, sypialni , przedpokoju ,a nawet kuchni czy też łazienki, dzisiejsze egzemplarze bowiem w pełni na to zasługują. Zastanówmy  się jednak nad tym, jakie wersje kolorystyczne fototapet wybierają najczęściej mieszkańcy naszego kraju!

Modne kolory

Jak można się było zapewne domyślić, prym wiodą tutaj szarości. Szary to bowiem kolor niezwykle modny, bardzo subtelny, szlachetny i elegancki zarazem, trudno zatem dziwić się temu, że tak wiele osób pragnie go mieć w swoich czterech ścianach. W grę wchodzi rzecz jasna szarość gołębia oraz grafit – wszystkie odcienie tej barwy zasługują bowiem na uwagę.

Polacy doskonale wiedzą o tym, iż jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń. Dlatego właśnie niezwykle często mieszkańcy naszego kraju decydują się na takie ozdoby naścienne, w przypadku których to właśnie biel staje się wiodącym kolorem. Tego typu egzemplarze mogą być minimalistyczne i nowoczesne – ale wcale nie muszą. Bardzo często biel rządzi też na fototapetach w stylu retro.

Nie zapominamy także o błękitach, ich bowiem również nie brakuje, gdy w grę  wchodzą fototapety. Bardzo wiele osób stawia na przykład na modele z motywem nieba – w tym przypadku jak najbardziej warto postawić właśnie na delikatność odcienia baby blue. Nierzadko Polacy nabywają do sowich domów i mieszkań również modele związane z morzami i oceanami, tam też błękitów nie brakuje. Kolor ten niezwykle często pojawia się też  w przypadku bardzo modnych, nowoczesnych egzemplarzy z abstrakcyjnymi wzorami w głównej roli.

Ci, którzy lubią kolory pełne pasji i energii, na pewno pomyślą o czerwieni. Nie jest to może najpopularniejszy kolor w tym zestawieniu, ale także się pojawia. Czerwone maki, czerwone kobiece usta, czerwone serce, czerwone abstrakcyjne wzory – i jest pięknie i energetycznie!